ROZPOCZNIJ
WYZWANIE

LUB

* Pola wymagane
DALEJ

Rejestrując się, akceptujesz warunki korzystania ze strony

Nie pamiętasz hasła?

CO CZYNI BOHATERA

Wywiad z Krzysztofem Golonką (Trenuj z Krzychem)

06-06-2017

[STR8] Czy biorąc udział w kampanii STR8 #BeTheHeroYouAre czujesz się trochę jak bohater?? 

[Krzysztof Golonka] Nie :) Oczywiście, że nie. Chociaż czuję pewien dreszczyk emocji. W końcu w swoim wyzwaniu ścigam się z moim największym idolem, czyli Ronaldinho.

 

[STR8] Czy to wyzwanie zmieniło coś w Twoim życiu?

[Krzystof Golonka] Teoretycznie nie, chociaż dzięki niemu dotarło do mnie coś istotnego. Zdałem sobie sprawę, że tak jak ja od dzieciństwa starałem się naśladować swojego wielkiego idola Ronaldinho, tak teraz są osoby, które naśladują mnie. To genialne uczucie, ale też duża odpowiedzialność.

 

[STR8] Freestyle football to Twoja pasja, dzięki której również zarabiasz na życie. Niewiele osób może coś takiego o sobie powiedzieć. Taki był plan od początku, czy po prostu zaryzykowałeś i wyszło?

[Krzysztof Golonka] Tak naprawdę jedno i drugie :). Na początku oczywiście to była czysta pasja, która pochłonęła mnie bez reszty. Nie zastanawiałem się, czy da się z tego zrobić zawód, po prostu konsekwentnie robiłem swoje i uczyłem się. Na szczęście okazało się, że internet potrafi docenić prawdziwych pasjonatów, więc jestem, tu gdzie jestem.

 

[STR8] Czyli bardziej opłaca się grać w piłkę niż odrabiać lekcje ;-)

[Krzysztof Golonka] Nigdy w życiu nie powiem ludziom, że mają rzucać szkołę. Wręcz przeciwnie. Tak naprawdę w życiu potrzebna jest zarówno pasja, jak też konkretna wiedza i umiejętności. To oczywiste, że nie każdy będzie zarabiał na swojej pasji. Ważne żeby o niej nie zapominał i od czasu do czasu zrobił w życiu coś szalonego.

 

[STR8] A propos szalonych rzeczy. Skąd pomysł, żeby mierzyć się z Ronaldinho?

[Krzysztof Golonka] Jak kogoś ścigać, to najlepszych :) Tak naprawdę to oczywiście znam swoje miejsce w szeregu i nie śmiałbym się porównywać z Ronaldinho na typowo piłkarskie umiejętności. Ale jeśli chodzi o freestyle football to czuję się na siłach, żeby rzucić wyzwanie swojemu idolowi :)

 

[STR8] Dlaczego chciałeś coś takiego zrobić?

[Krzysztof Golonka] Żeby się sprawdzić. Jedną z najważniejszych rzeczy w sporcie jest rywalizacja, która motywuje do działania. Fakt, że masz się z kim ścigać, sprawia, że stajesz się lepszy. Oczywiście wszystko to w duchu sportowej rywalizacji.

 

[STR8] Jakie wyzwanie rzuciłbyś swoim fanom? Czy chciałbyś, żeby ścigali się z Tobą? 

[Krzysztof Golonka] Nie ze mną. Z Ronaldinho :) Tak naprawdę chciałbym, żeby mieli przyjemność z tego co robią, ścigali się przede wszystkim ze sobą i swoimi słabościami, a innych traktowali jedynie jako źródło pozytywnej motywacji do działania. 

 

[STR8] Dobrze powiedziane :) I pytanie na koniec. Czy miałeś w głowie jakieś inne wyzwanie, czy koniecznie chciałeś się zmierzyć z żywą legendą?

[Krzysztof Golonka] Ronaldinho jest dla mnie pewnym symbolem, ale tak naprawdę w moim challenge’u chodzi o to, żeby mierzyć się ze samym sobą i ciężką pracą sprawiać że stajesz się coraz lepszy. Gdybym wybrał kogoś innego i tak idea mojego wyzwania byłaby taka sama.

 

[STR8] Dziękujemy bardzo.